ההרשמה לערבי הפתיחה והסדנאות השונות בעיצומה!! ביחרו את השלוחה השייכת לאזור מגוריכם והבטיחו מקומותיכם.
וכל זה בחינם!!
*לתושבי העיר חיפה בלבד
הורים בחיפה מגוון סדנאות וקורסים
הורים בחיפה מגוון סדנאות וקורסים
הורים בחיפה מגוון סדנאות וקורסים
דבר ראש העיר
שלום,
להורות במאה ה – 21 תפקיד מורכב ומאתגר אותו אין לומדים בשום בית ספר.
ההורות של היום היא מורכבת יותר בגלל קצב החיים במאה ה – 21 , בגלל אורח החיים והאינטנסיביות שלהם. בשעתו, לפני עידן האינטרנט הדואר האלקטרוני והטלפונים הניידים, אדם היה שב מיום עבודה והיה מתמסר לחיי הבית ומבלה זמנו בחברת ילדיו ומשפחתו. כיום מגיע אדם בסוף יום עבודה והוא פותח מחשב, מתחבר לעבודה, עונה לטלפונים במשך כל הערב והמעורבות בחיי הילדים הולכת וקטנה.
כמו גם הנשים שבשנים האחרונות מפתחות קריירות ברובן תובעניות מאוד ומצמצמות את זמן האיכות שהיה המוקדש לילדים. זאת אינה אצבע מאשימה כלפי ההורים כי הרי גם הילדים של היום מוצאים "נחמה" ברשתות החברתיות, במחשב ובטלביזיה. כמו שנאמר ההורות של היום מורכבת יותר ומסובכת יותר.
עיריית חיפה נטלה על עצמה תפקיד למען ההורים, בכל שלבי החיים, ולא פחות מכך למען הדור הבא. נכונות ההורים בכל השלוחות, לקחת חלק פעיל בפעילות המתקיימת במנהלת מעוררת הערכה ובזכותה הפכה שלוחת מנהלת ההורים למובילה בעיר הן בהיקף הפעילות והן במספר ההורים המשתתפים בה. השלב הבא הוא בפיתוח סדנאות להורים עוד בתקופת ההיריון ובשנה הראשונה להולדת התינוק תקופה קריטית לעתיד הילד ובגרותו.
בשלוחת "מנהלת ההורים" בשכונות השונות ברחבי העיר, מתקיימות סדנאות להורים, שורה של הרצאות בהם משתתפים בפעילויות השלוחה למעלה 3270 הורים. בין אלה זוגות בגילאים שונים החל מהורים צעירים טרום לידה ועד סבתאות בעידן המודרני .
עד לכתיבת שורות אלה נפתחו שלוחות "מנהלת הורים בקריית חיים (באשכול הפיס), בנווה שאנן (בבית הספר דינור) בכרמל (בבית הספר אהוד ) ובכרמל המערבי (בבית הספר אילנות), במערב חיפה (בבית הספר נירים), בקריית אליעזר ובת גלים (בבית הספר עירוני א')ולמגזר הערבי (בבית הגפן)
הפעילויות כוללות ייעוץ, אימון והעשרה במטרה לחזק את הנוכחות ההורית בחיי הילדים, לשפר את התקשורת בין הורים וילדיהם ולחזק את התא המשפחתי כתומך בהצלחה של הילדים. בין הסדנאות המועברות במרכז: הורות לילדים מתבגרים, הורות לילדים עם קשיי קשב וריכוז, הורים גרושים, והצבת גבולות.
שלוחות "מנהלת הורים" אותן הקמנו בפריסה ראשונית רחבה, אשר תתרחב לכל שכונות העיר, היא ניסיון מאתגר ומרתק. בראש המערכת הצבנו את הטובים שבאנשינו, אנשים בעלי יכולות אירגון מוכחות אשר ניסיונם, יכולותיהם והרצון לתרום להצלחת המיזם השאפתני הם שימצבו אותו ויהפכו אותו למוצלח עבור ההורים והילדים ויתרמו לשיפור איכות הקשר ביניהם.
עלו והצליחו
יונה יהב, ראש העיר